lt  |  en


Straipsniai
LRT laida ARTi
LRT laida ARTi

Andrius Makarevičius, jaunosios kartos tapytojas, surengęs ne vieną parodą, neseniai savo gerbėjus pradžiugino naujausiais kūriniais. Ramybė kvepia medumi- sako tapytojas apie šiuos paveikslus ir savo paskutiniųjų metų kūrybą. Tapytojas Andrius Makarevičius laidoje ARTi per LRT Kultūrą.

plačiau
 
АНДРИУС МАКАРЕ МАКАРЕВИЧИУС. НА ПЛАНЕТЕ ТВОРЧЕСТВА ОДНОГО ХУДОЖНИКА
АНДРИУС МАКАРЕ МАКАРЕВИЧИУС. НА ПЛАНЕТЕ ТВОРЧЕСТВА ОДНОГО ХУДОЖНИКА

Искусство тогда вызывает у зрителя яркие эмоции, когда оно сочетает в себе и цвет, и искренность, и идею. Примером этого служат работы литовского художникa Андриуса Макаре Макаревичиуса (Andrius Makare Makarevicius).

plačiau
 
Šventa kasdienybės rutina
Šventa kasdienybės rutina

Mažytėje Savicko paveikslų galerijoje keičiamųjų parodų erdvėje kabo itin ryškių potėpių ir spalvų Andriaus Makarevičiaus kūriniai. Parodos pavadinimas „Matymo virpesiai“ taikliai nurodo į menininko drobių paviršiuje spalviniais potėpiais kuriamą virpėjimą, iš kurio galiausiai išnyra vaizdiniai, figūros, bei atsiveria ištisas gyvenimas.

plačiau
 
Literatūra ir menas
Literatūra ir menas

Andriaus Makarevičiaus žmonės – dažnai zuikių ir meškučių galvomis, tačiau tai anaiptol nereiškia saldžios kūrybos. Veikiau priešingai, menininkas savo kūriniuose vaizduoja postapokaliptinį pasaulį, kuriame telikę du žmonės – tokie svetimi, tačiau tokie reikalingi vienas kitam.

Matyt, neatsitiktinai su Andriumi sutarėme susitikti „Spartos“ stotelėje, Vilniuje, nes ir pati menininko kūryba veržli ir gaivalinga. Kaip spartiečiai treniruodavo savo kūnus, taip A. Makarevičius teptukais lavina potėpius, kurie lyg nesunaikinama armija sudaro jo paveikslus. Iš Spartos stotelės pokalbis persikėlė į menininko studiją, įsirengtą bute. Tai vienintelė vieta, anot tapytojo, kurioje jis jaučiasi ramus.

plačiau
 
svečiuose menotyrininkas dr.Vidas Poškus
svečiuose menotyrininkas dr.Vidas Poškus

Andriaus Makarevičiaus studija


A.Makarevičiaus studija glūdi statinio – industrinio Leviatano glūdumose. Atrodo, kad tapytojas dirba/kuria to pramoninio, iš silikatinių plytų sumūryto pastato požemiuose, kaip koks į gigantiškos jūrų pabaisos vidurius patekęs jūreivis ar pranašas Jona, protarpiais siuntinėjantis signalus ar ištarmes (iš tiesų – paveikslus) į platųjį pasaulį, galbūt net ir nelabai sukonkretintam adresatui...

plačiau
 
Tapytojas Andrius Makarevičius: “Savo darbais perduodu žinią, kad meilė nugalės viską”
Tapytojas Andrius Makarevičius: “Savo darbais perduodu žinią, kad meilė nugalės viską”

Tą dieną, kai kalbėjausi su tapytoju Andriumi Makarevičiumi, Vilnių plovė negailestingas lietus. Atrodė, kad tokią rūškaną dieną išgelbėti galėtų tik saulės spindulys, nors ir jo tikėtis buvo naivu. Tačiau tikruoju saulės spinduliu, išgelbėjusiu mano dieną, tapo pamatyti menininko kūriniai, – užburiančių spalvų, kiekvienas pasakojantis savo skirtingą istoriją, nepaliekantys vietos niūrioms, nereikšmingoms mintims. Tad apie tai, kokie šie kūriniai, kaip jie atsiranda ir kur juos bus galima išvysti, šiame interviu pasakoja A. Makarevičius.

plačiau
 
Socialinis fantazavimas
Socialinis fantazavimas

Andrius Makarevičius kūrybines plotmes tyrinėjo nuo mažumos. Kiekvienas įvykis, nauji santykiai ar objektai tarsi tapo atspirties tašku kūrybinėje plotmėje. Menininkas mokęsis dailės mokykloje gavo kūrybos technikos pagrindus ir jau tuomet įgijo autoritetų. Kaip ir kiekvienas mokinys turėdamas savo idealizuotų mokytojų, taip ir A. Makarevičius stengėsi juos peraugti. Pats augimo procesas yra labai svarbus kūrėjui dėl to, kad kaskart sau rodydamas autoritetus ir juos kūrybinių metų eigoje keisdamas norom nenorom menininkas atranda naujus požiūrio taškus, naujas teorijas ar naujas pseudo teorijas, kurių dėka gali eksperimentuoti ir į savąją kūrybą įvesti naujų simbolių ar atrasti naujų aktualijų.

 

plačiau
 
Klaipėdos galerijose – intriguojantys sostinės menininkų darbai
Klaipėdos galerijose – intriguojantys sostinės menininkų darbai

Klaipėdoje meno gerbėjai susipažįsta su sostinės dailininkų kūryba: Rūtų galerijoje pristatoma Andriaus Makarevičiaus darbų paroda „Buities improvizacijos“... 

plačiau
 
https://artchive.ru

Горячий литовский экспрессионизм с изрядной примесью сюрреализма. Художник Andrius Makarevičius из Вильнюса (р. 1982).

Если бы стояла задача одним словом охарактеризовать его творчество - это было бы слово "смелость". Он не скромничает ни при выборе объектов и сюжетов для своих картин, ни при выборе красок для воплощения своих задумок. Его фантазия, похоже, тоже не стеснена никакими рамками и стереотипами.

 

                                                                            https://artchive.ru