en  |  lt


Straipsniai
Klaipėdos galerijose – intriguojantys sostinės menininkų darbai

 

Klaipėdoje meno gerbėjai susipažįsta su sostinės dailininkų kūryba: Rūtų galerijoje pristatoma Andriaus Makarevičiaus darbų paroda „Buities improvizacijos“, o Baroti galerijoje atidarytas bendras Danieliaus Rusio, Nojaus Petrausko ir Ievos Skauronės tapybos vernisažas „Monologai“.

Pirmąkart uostamiestyje savo kūrybą eksponuojančio A.Makarevičiaus tapybos paroda „Buities improvizacijos“ stebina žaižaruojančių spalvų koloritu, o dar labiau – intriguojančiais siužetais. Drobėse perteikti vaizdai dvelkia kosmine paslaptimi, balansuoja tarp dabarties ir praeities.

A.Makarevičius – paradoksiškų būsenų, makabriškų situacijų kūrėjas. Jo darbuose atgijančios dvilypės būtybės vienu metu – ir žmonės, ir augalai. Antropomorfiškų pavidalų personažai, juos supantys daiktai, netikėčiausios jų jungtys, tarsi atskrieję iš sapnų pasaulio, skleidžia nežemišką šviesą. Ikonografiškos moterų figūros menininko darbams suteikia paslaptingo erotiškumo.

Autoriui, atrodo, nesvetima senovės graikų pasaulėžiūra – jos atšvaitai įžvelgiami ir šioje parodoje. A.Makarevičiaus kūrybos gerbėjams jo paveikslai primena kadaise Platono perpasakotą mitą apie žmonijos protėvius – vyrus ir moteris, Olimpo dievų rūstybės perskeltus į dvi dalis ir iki šių dienų beviltiškai bandančius grįžti pirmykštę būseną, susijungti.

„Man tapyba – bendravimas su pasauliu, ne tik šiuo, bet ir anapusiniu. Pasinėrus į darbą, užvaldo aistra, kitkas tiesiog neegzistuoja. Įkvėpimo semiuosi ne tik iš gražių ir tobulų dalykų. Gamta, moterys, sapnai, net bjaurastis irgi audrina vaizduotę“, – kalbėjo A.Makarevičius.

 

Pabradėje gimęs ir augęs menininkas jau daug metų gyvena Vilniuje. Paklaustas, kokie ryšiai jį sieja su uostamiesčiu, atsakė lakoniškai: „Kai pristinga žvalių minčių, iškart važiuoju prie jūros“.

atgal


Susisiekite su mumis!

Vardas:*
Vardas:*
Įmonė:
El. paštas:*
Telefonas:
* Privalomi laukai
Siųsti